white printing paper with Marketing Strategy text
Social Media

Zaangażuj klientów dzięki marketingowi w mediach społecznościowych

Urządzenia mobilne stają się coraz bardziej popularne – na całym świecie korzysta z nich 5,7 miliarda ludzi. Odegrało to rolę w sposobie interakcji konsumentów z mediami i ma wiele dalszych implikacji dla oglądalności telewizji, reklamy, handlu mobilnego i wielu innych. Mobilna konsumpcja mediów, takich jak mobilny streaming audio czy mobilne wideo, rośnie – w Stanach Zjednoczonych przewiduje się, że ponad 100 milionów użytkowników będzie miało dostęp do treści wideo online za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Przychody z mobilnego wideo składają się z pobrań pay-per-view, reklam i subskrypcji. W 2013 r. penetracja Internetu przez telefony komórkowe na świecie wynosiła 73,4%. W 2017 roku ponad 90% użytkowników Internetu będzie miało dostęp do treści online za pośrednictwem swoich telefonów.

  • Snapchat to popularna aplikacja do przesyłania wiadomości i wymiany zdjęć, która została stworzona w 2011 roku przez trzech studentów Uniwersytetu Stanforda o nazwiskach Evan Spiegel, Bobby Murphy i Reggie Brown.
  • Po ukończeniu każdego kursu i wykonaniu praktycznego projektu, zdobędziesz certyfikat, którym będziesz mógł się podzielić z potencjalnymi pracodawcami i swoją siecią zawodową.
  • Możesz zaplanować posty do każdej sieci, a intuicyjny widok kalendarza daje Ci pełny obraz całej Twojej aktywności społecznej w każdym tygodniu.
  • Tworzenie treści łatwych do udostępniania i przyjemnych sprowadza się do zrozumienia psychologii odbiorców.
  • Nic nie może być lepsze niż te sieci mediów społecznościowych, gdzie większość użytkowników spędza większą część swojego czasu w ciągu całego dnia i nocy.

Wykorzystaj ten rodzaj informacji do stworzenia swojej własnej strategii marketingowej w mediach społecznościowych. Wiedza o tym, kim są Twoi odbiorcy i co chcą zobaczyć w mediach społecznościowych jest kluczowa. W ten sposób możesz tworzyć treści, które będą lubić, komentować i udostępniać.

Powód 3: Bądź na topie z ludźmi, którzy mają największe znaczenie

Kiedy już uświadomisz ludziom i stworzysz świetny wizerunek swojej marki, zauważysz, że grupa docelowa częściej odnosi się do Twojej marki lub treści, które tworzysz. Dzieje się tak, ponieważ klienci nie tylko ufają Ci z produktem lub usługą, którą oferujesz, ale poznają Cię jako firmę na znacznie głębszym poziomie. Będziesz w stanie poprawić swoje umiejętności marketingowe i tworzyć bardziej angażujące treści. Uzyskanie takich statystyk pozwala Ci jako firmie dotrzeć do tych potencjalnych klientów, którzy byli prawie o stać się nabywcą, ale z pewnych powodów nie byli w stanie zakończyć procesu zakupowego. Statsy takie jak te pomogą Ci zbudować spersonalizowaną publiczność, gdzie dostaniesz się do ludzi, którzy wydawali się zainteresowani Twoim produktem, ale porzucili swoje wózki w ostatniej chwili. Możesz również zadawać swoim followersom pytania dotyczące Twoich produktów, ich problemów lub tworzyć promocje, które pomogą Ci zbudować zaufanie i pokażą, jak bardzo cenisz ich wkład i wsparcie.

Zasoby marketingowe Medium

Oto kilka wskazówek dotyczących marketingu w mediach społecznościowych, które pomogą Ci rozpocząć kampanie w mediach społecznościowych. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, już dziś umów się na demo z jednym z naszych ekspertów ds. automatyzacji marketingu. Poznaj naszą interaktywną wycieczkę po produkcie lub pobierz obszerny eBook poniżej. Według 64% organizacji, skuteczna strategia automatyzacji marketingu poprawia sprzedaż. Automatyzacja kampanii w mediach społecznościowych może pomóc firmom zwiększyć odsetek odpowiedzi o 250%.

Yelp składa się z kompleksowego indeksu online zawierającego profile biznesowe. Serwis działa w siedmiu różnych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Właściciele kont biznesowych mogą tworzyć, udostępniać i edytować profile biznesowe. Mogą oni zamieszczać informacje takie jak lokalizacja firmy, dane kontaktowe, zdjęcia i informacje o usługach.

Wprowadzenie do mediów społecznościowych

Dzisiaj szukałem najlepszych stron mediów społecznościowych w google i ta strona na górze. I wybrać ten link i postępuj zgodnie z wszystkich linków mediów społecznościowych, aby utworzyć mi profil biznesowy. Jestem bardzo wdzięczny, aby zaoszczędzić mój czas w poszukiwaniu wielu linków. Dzisiaj znalazłem twój artykuł w google, ponieważ szukam nowych stron mediów społecznościowych dla mojej firmy i tutaj znalazłem pięć nowych stron mediów społecznościowych na twojej liście. Jeśli nie masz nic przeciwko, można również dodać Flipboard.com na swojej liście, to jest również świetna strona mediów społecznościowych. Podzieliłeś się dużą kolekcją serwisów społecznościowych.

Jaki rodzaj treści najlepiej przyciągnie Twoją grupę docelową? Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest stworzenie persony marketingowej, która pomoże Ci odpowiedzieć na te pytania. I nie musi to być ustalone na zawsze; zawsze możesz zmienić swoją strategię w zależności od tego, jak radzą sobie Twoje posty w mediach społecznościowych. Tylko pracownicy uniwersytetu, którzy są upoważnieni przez swoje wydziały, mogą korzystać z sieci społecznościowych w celu prowadzenia działalności uniwersyteckiej.

Inne media społecznościowe, takie jak strony pro-anoreksyjne, zostały uznane w badaniach za powodujące znaczne ryzyko szkody poprzez wzmacnianie negatywnych zachowań zdrowotnych poprzez sieci społecznościowe, szczególnie u nastolatków. Ciągłe porównywanie się do edytowanych zdjęć innych osób i ich sytuacji życiowych może wywołać wiele negatywnych emocji. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z mediów społecznościowych z niewłaściwych powodów, zwiększa to poczucie samotności u osób dorosłych.

  • Przed zmianą, StumbleUpon miał około 35 milionów aktywnych użytkowników.
  • Nie musisz się rejestrować, aby być użytkownikiem, aby oglądać treści na YouTube.
  • Serwis ten, uruchomiony w 2009 roku, ma obecnie ponad 300 milionów miesięcznych użytkowników.
  • Służba Celna i Ochrony Granic oraz Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych wykorzystują dane z mediów społecznościowych jako czynniki wpływające na proces przyznawania wiz, a także monitorują osoby po ich wjeździe do kraju.
  • Jest to nadal ulubiony portal społecznościowy osób poszukujących pracy, jak również menedżerów zasobów ludzkich poszukujących wykwalifikowanych kandydatów.

Zamiast tego można skorzystać z narzędzia do nasłuchiwania i angażowania mediów społecznościowych, które agreguje wszystkie wzmianki i wiadomości w mediach społecznościowych, w tym posty, które nie oznaczają profilu firmy w mediach społecznościowych. Istnieje obecnie wiele narzędzi do planowania mediów społecznościowych, takich jak Buffer Publish, które mogą pomóc w automatycznym publikowaniu treści w preferowanym czasie. To oszczędza czas i pozwala dotrzeć do odbiorców, gdy są one najbardziej prawdopodobne, aby zaangażować się w treści. Aby pomóc Ci stworzyć wspaniałą strategię mediów społecznościowych, oto nasze długoformatowe, krok po kroku przewodniki na temat tworzenia strategii mediów społecznościowych i planu marketingowego mediów społecznościowych. Przy tak wielu nowych portalach społecznościowych, które pojawiają się każdego roku, decyzja o tym, który z nich jest odpowiedni dla Twojego działu może być przytłaczająca. Ważne jest, aby być świadomym pojawiających się portali społecznościowych i zrozumieć, jak mogą one pasować do Twojej strategii komunikacyjnej.

Wpływ na komunikację wśród młodzieży

Nie potrzebujesz jednak globalnej pandemii, aby skłonić widzów do oglądania Twoich transmisji na żywo. Istnieje wiele sposobów, aby uczynić stream wartym uwagi, od wywiadów ze znanymi gośćmi, przez ekskluzywne prezentacje produktów, po sesje AMA z udziałem kadry zarządzającej. Funkcje takie jak Pinterest Product Pins, Instagram Shops i TikTok’s in-app shopping pozwalają na połączenie katalogu produktów bezpośrednio z Twoim profilem w każdej z aplikacji. Większość treści na Stories i Snapchacie sprawia wrażenie bardziej autentycznych i mniej dopracowanych ze względu na 24-godzinny okres przydatności. Media społecznościowe nie tylko dają Ci informacje, ale wchodzą z Tobą w interakcję, jednocześnie dając Ci te informacje. Ta interakcja może być tak prosta, jak prośba o komentarz lub umożliwienie głosowania na artykuł, lub może być tak złożona, jak Flixster polecający filmy na podstawie ocen innych osób o podobnych zainteresowaniach.

Działania te obejmują dzielenie się zdjęciami, blogowanie, gry społecznościowe, sieci społecznościowe, dzielenie się wideo, sieci biznesowe, wirtualne światy, recenzje i wiele innych. Nawet rządy i politycy wykorzystują media społecznościowe, aby nawiązać kontakt z wyborcami. Media społecznościowe odnoszą się do stron internetowych i aplikacji, które zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić ludziom dzielenie się treściami szybko, sprawnie i w czasie rzeczywistym.

Media społecznościowe – wideo

Badanie przeprowadzone w 2017 r. na prawie 6000 dorastających studentów wykazało, że ci, którzy sami zgłaszali objawy uzależnienia od mediów społecznościowych, częściej zgłaszali niską samoocenę i wysoki poziom objawów depresji. W innym badaniu przeprowadzonym w 2007 roku, ci, którzy używali wielu platform mediów społecznościowych, mieli ponad trzykrotnie większe ryzyko depresji i lęku niż ludzie, którzy używali najmniej . Media informacyjne i dziennikarstwo telewizyjne były kluczową cechą w kształtowaniu amerykańskiej pamięci zbiorowej przez większą część XX wieku.

Weblogi, lub blogi, inna wczesna forma cyfrowej komunikacji społecznej, zaczęła zdobywać popularność wraz z uruchomieniem w 1999 r. witryny LiveJournal. Zbiegło się to w czasie z uruchomieniem platformy wydawniczej Blogger przez firmę technologiczną Pyra Labs, która została wykupiona przez Google w 2003 roku. Dało to początek najwcześniejszym sieciom mediów społecznościowych, począwszy od krótko działającej usługi przesyłania profili Six Degrees w 1997 roku. W jaki sposób media społecznościowe wpłynęły na życie miliardów ludzi?

Doświadczenia biznesowe

Do 2006 roku była to najczęściej odwiedzana strona internetowa na świecie, do czego przyczyniła się możliwość dzielenia się przez użytkowników nową muzyką bezpośrednio na ich stronach profilowych. Te podstawowe platformy przyciągnęły miliony użytkowników i umożliwiły rejestrację adresów e-mail oraz tworzenie podstawowych sieci kontaktów online. Ta wczesna sieć cyfrowa, stworzona przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, pozwoliła naukowcom z czterech połączonych uniwersytetów dzielić się oprogramowaniem, sprzętem i innymi danymi.

Rola influencer marketingu i influencerów społecznych w zdrowiu publicznym

Ta ostatnia integracja wynika z większego globalnego partnerstwa TikTok z WPP, ogłoszonego w lutym. Ta umowa zapewniła agencjom WPP wczesny dostęp do nowych produktów reklamowych, marketingowych integracji API i nowych ofert AR, między innymi. Jednym z takich partnerów jest Captiv8, który przetestował API z detalistą z listy NRF Top 50 w jednej z pierwszych kampanii TikTok. Detalista chciał odkryć zróżnicowaną i integracyjną grupę twórców TikTok, z którymi mógłby nawiązać nową współpracę, a także chciał uzyskać pomoc w uruchomieniu własnego kanału TikTok.

Wytyczne zawierają przypomnienia o ujawnianiu sponsorowanych produktów w dobrze widocznych miejscach, tak aby trudno było je przeoczyć, o używaniu łatwego do zrozumienia języka oraz o wystawianiu uczciwych recenzji na temat sponsorowanych produktów.
Od inwestowania w influencerów na Instagramie po pozyskiwanie twórców na TikTok – sprawdzamy, w jaki sposób marki zabiegają o największe talenty społecznościowe, aby dotrzeć do odbiorców z pokolenia Z.
Ludzie ufają innym ludziom bardziej niż markom, ogólnie rzecz biorąc.

Fujifilm wykorzystuje swoich ambasadorów przy wprowadzaniu nowych produktów oraz w uzupełnianiu ich treści. Mając do dyspozycji wielu fotografów i wideofilmowców, firma jest w stanie urozmaicić swój feed, by pokazać, co potrafi ich sprzęt. Średnia cena dla influencerów z ponad 100 tys. followersów wyniosła 763 dolary za post.

Day 8 zmniejsza wykorzystanie influencerów na dużą skalę, ponieważ stara się wykorzystać własnych urlopowiczów i zbudować społeczność, która będzie przemawiać do młodszego pokolenia. Upewnij się, że twoje ujawnienia są tak widoczne, jak to tylko możliwe.Twoje ujawnienia powinny być widoczne. Twoja publiczność może ich nie zauważyć, jeśli znajdują się w długim podpisie, grupie hashtagów lub bio profilu.

Dlaczego bycie otwartym i szczerym z publicznością ma znaczenie?

Zaplanuj posty, angażuj influencerów i mierz sukces swoich działań. Jest to potencjalny poziom zaangażowania, który influencer może stworzyć z publicznością odpowiednią dla Twojej marki. Podczas gdy te sławne siostry są z pewnością jednymi z najlepszych influencerów w mediach społecznościowych, nie wszyscy influencerzy są celebrytami. 90% respondentów badania uważa, że influencer marketing jest skuteczną formą marketingu. Większość sieci społecznościowych oferuje obecnie formaty reklamowe, które są dokładnie dopasowane i specjalnie zaprojektowane do zbierania leadów i pomagają markom generować zarówno ruch na stronie internetowej, jak i obecność w mediach społecznościowych. Influencer marketing pomaga markom manewrować przez wiele przeszkód, które inne media marketingowe napotykają w dzisiejszych czasach.

Instagram Insights

Instagram z pewnością nie ucierpiał na tym, że został kupiony przez Facebooka. Nastąpił ogromny wzrost liczby użytkowników Instagrama podczas ery Facebooka, z ponad 1,074 miliardami aktywnych użytkowników obecnie. Stories są również bardzo popularne, z 500 milionami osób korzystających z Instagram Stories każdego dnia.

Tak jak istnieją różne rodzaje influencerów, istnieje również wiele różnych platform mediów społecznościowych. Niektóre platformy będą pasować do wybranego przez Ciebie influencera, marki lub produktu lepiej niż inne, więc pamiętaj, aby wybierać ostrożnie, w zależności od celu kampanii, grupy docelowej i innych istotnych czynników. Nie ma wątpliwości, że influencerzy, którzy wspominają o Twojej marce w mediach społecznościowych, napędzają sprzedaż. Coraz częściej konsumenci zwracają się do influencerów z prośbą o sugestie dotyczące produktów lub usług, które powinni zakupić. W miarę jak media społecznościowe stają się coraz bardziej znaczące, rośnie też ich potencjał dotarcia do grupy docelowej.

Do influencerów należą celebryci o dużej popularności, jak również twórcy niszowych treści, których wierni odbiorcy są obecni na platformach społecznościowych, takich jak YouTube, Instagram, Facebook i Twitter. Liczba ich zwolenników waha się od setek milionów do 1 000. Influencerzy mogą być podzieleni na poziomy (mega-, makro-, mikro- i nano-influencerzy), w zależności od liczby ich followersów.

Wycofanie zgody nie spowoduje jednak, że korzystanie przez nas z Twoich danych osobowych w czasie, gdy zgoda była udzielona, stanie się bezprawne. Każda osoba trzecia, jak wskazano powyżej, będzie przetwarzać Państwa dane osobowe jako Podmiot Przetwarzający Dane, z wyjątkiem Marek, które będą przetwarzać Państwa dane jako niezależny Administrator Danych. Jeśli jesteś Marką, przy pierwszej rejestracji na naszej Platformie zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail i utworzenie hasła, aby uzyskać dostęp do swojego profilu. Każde dane, które zbieramy od Ciebie na tym etapie, są niezbędne do świadczenia Ci naszych usług. Niniejsza polityka wyjaśnia, w jaki sposób zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy Państwa dane osobowe, jakiego rodzaju dane osobowe zbieramy oraz w jaki sposób użytkownik Platformy (dalej „Państwo”) może wykonywać prawa w odniesieniu do takiego przetwarzania danych osobowych. Zgodnie z obowiązującym Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych, jesteśmy Administratorem Danych Osobowych, które zbieramy od Państwa i w związku z tym jesteśmy prawnie odpowiedzialni za gromadzenie, wykorzystywanie i przetwarzanie tych danych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.