person using microsoft surface laptop on lap with two other people
Social Media

Platforma marketingu w mediach społecznościowych

Tak wiele z tego, jak zrobić social media marketing prawo zaczyna się od bycia sumienny o swoich danych. Możesz być reaktywny w krótkim okresie czasu, aby uzyskać jak najwięcej z działających kampanii, a następnie proaktywnie wykorzystać te wnioski, aby poinformować następną główną strategię. Poprzez media społecznościowe, zyskujesz szacunek jako marka, po prostu będąc obecnym i rozmawiając ze swoimi odbiorcami. Dlatego właśnie społeczna obsługa klienta jest tak ważna dla marek, które chcą zwiększyć świadomość odbiorców. Media społecznościowe zmieniły sposób, w jaki funkcjonujemy jako społeczeństwo, w tym sposób, w jaki łączymy się ze sobą.

Oczekiwania ludzi zmieniły się i są teraz trudniejsze do zarządzania. Choć wszystko to może brzmieć prosto, możliwości mediów społecznościowych w marketingu i biznesie są naprawdę nieograniczone i mogą służyć wielu celom biznesowym i marketingowym. Media społecznościowe mogą być używane w sposób niezależny do inicjowania inicjatyw marketingowych, ale najlepiej rozwijają się, gdy są używane w sposób zintegrowany, aby wzmocnić inne inicjatywy.

  • Rozważ wykorzystanie interaktywnych elementów platformy, takich jak ankiety.
  • Może to być po prostu graficznie zaprojektowany post w mediach społecznościowych, wideo, a nawet profesjonalnie lub kreatywnie kliknięty obraz Twojego produktu.
  • Pozwalają one na udostępnianie filmów, zdjęć, dłuższych opisów i referencji produktów, gdzie zwolennicy mogą komentować strony produktowe, aby inni mogli je zobaczyć.
  • Te statystyki wspierają znaczenie automatyzacji marketingu w połączeniu z kampaniami marketingowymi w mediach społecznościowych.
  • Viral marketing ma na celu rozprzestrzenianie informacji o produkcie lub usłudze od osoby do osoby poprzez słowo z ust lub dzielenie się za pośrednictwem Internetu lub poczty elektronicznej.
  • Twój kalendarz treści w mediach społecznościowych zawiera daty i godziny, w których będziesz publikować typy treści na każdym kanale.

Aby pomóc Ci stworzyć wspaniałą strategię mediów społecznościowych, oto nasze długie przewodniki, krok po kroku, dotyczące tworzenia strategii mediów społecznościowych i planu marketingowego w mediach społecznościowych. Przyjazne, swobodne środowisko Facebooka wymaga aktywnej strategii marketingowej w mediach społecznościowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na układ strony, ponieważ element wizualny jest kluczowym aspektem korzystania z Facebooka. Media społecznościowe do promocji treści – Marketing w mediach społecznościowych jest doskonałym kanałem do dzielenia się z czytelnikami treścią Twojej najlepszej strony i bloga.

Znajdź idealną mieszankę treści w mediach społecznościowych dla swojej marki

Zaplanowane treści są często zauważalne dla klientów i są nieoryginalne lub brakuje im emocji, ale jest to również bezpieczniejsza opcja, aby uniknąć niepotrzebnego backlashu ze strony społeczeństwa. Obie drogi dla planowanych treści są czasochłonne, jak w powyższym przypadku; pierwsza droga do zatwierdzenia trwa 72 godziny. Mimo, że druga droga może być znacznie krótsza, wiąże się z większym ryzykiem, szczególnie dla działu prawnego. Teraz masz już przegląd 11 najważniejszych platform mediów społecznościowych.

Co wchodzi w skład naszych usług marketingu w mediach społecznościowych?

Z 2 miliardami użytkowników w szerokim przedziale wiekowym, Facebook jest koniecznością dla większości ludzi. Aby wybrać inne platformy, zatrudnij eksperta ds. marketingu w mediach społecznościowych, aby zbadał Twój rynek i dowiedział się, gdzie jeszcze Twoja publiczność spędza czas online. Najlepsze rodzaje treści dla każdego kanału mediów społecznościowych zależy od platformy. Większość serwisów społecznościowych pozwala na udostępnianie wielu rodzajów treści w mediach społecznościowych, w tym postów na blogu, zdjęć, animowanych GIF-ów, filmów i innych.

Krok 4: Określ, na których platformach mediów społecznościowych będziesz się reklamować

Aby dotrzeć do większej liczby odbiorców, będziesz musiał wykorzystać więcej funkcji, które oferuje każda sieć społecznościowa, aby zwiększyć widoczność swojej marki. Co sprawia, że Facebook jest najbardziej popularną platformą w mediach społecznościowych! Jeśli chcesz rozszerzyć swoje działania marketingowe w mediach społecznościowych, Facebook jest najlepszym miejscem, aby zacząć.

Houzz Pro+, płatna platforma sieci, pozwala na zwiększenie liczby zdjęć i widoczności, uzyskanie większej ilości informacji o profilu oraz wybór wielu kategorii i obszarów usług. Marka zna swój rynek docelowy oraz sieć społecznościową, w którą angażuje się ta grupa odbiorców. Ciekawostką jest to, że większość udostępnień pochodzi zazwyczaj od użytkowników LinkedIn. Convince & Convert, firma zajmująca się strategią social media robi to całkiem dobrze, w dużej mierze dlatego, że jej założyciel, Jay Baer rozumie, że jest w przestrzeni B2B, a nie B2C.

20 popularnych serwisów społecznościowych w tej chwili

Morał z tej historii, po prostu zrób swoje badania i należytą staranność przed wysadzeniem wszystkich swoich pieniędzy na firmę, która nie ma nic oprócz fałszywych obietnic. Znalezienie najlepszych sieci społecznych dla Twojej firmy zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Jeśli szukasz witryny z największą liczbą użytkowników, Facebook, YouTube i WhatsApp są prawdopodobnie najlepsze opcje mediów społecznościowych. Ci, którzy chcą dzielić się szybkimi wiadomościami, mogą zdecydować się na Twittera. A ci, którzy szukają rynku do młodszej bazy użytkowników może rozważyć witryn takich jak Instagram, Snapchat lub TikTok.

  • Niektóre z nich są dość niszowe, podczas gdy inne mają potencjał, aby stać się następnym Instagramem lub TikTok.
  • Aplikacje te obejmują wewnętrzne intranety i narzędzia do współpracy, takie jak Yammer, Slack i Microsoft Teams, które dają pracownikom dostęp do informacji i możliwości komunikacji.
  • Niezbędnymi umiejętnościami marketingowymi będą komunikacja i kreatywność, ponieważ nowych platform można uczyć się w biegu.
  • Niektóre informacje są przechwytywane bez wiedzy lub zgody użytkownika poprzez elektroniczne śledzenie i aplikacje innych firm.

Media odnoszą się do informacji, które faktycznie udostępniasz – czy jest to link do artykułu, wideo, animowany GIF, dokument PDF, prosta aktualizacja statusu lub cokolwiek innego. Twitter to darmowy serwis mikroblogowy dla zarejestrowanych użytkowników, umożliwiający publikowanie krótkich wpisów zwanych tweetami. Twitter członkowie mogą nadawać tweety i śledzić innych aktywnych użytkowników „tweety za pomocą kilku platform i urządzeń.

Krok 3: Znajdź swoją publiczność

Dowiedz się, jak możesz wykorzystać różne rodzaje platform i formatów mediów społecznościowych, aby osiągnąć swoje cele w zakresie marketingu cyfrowego. Kluczowe cechy, które sprawiają, że blogi są częścią mediów społecznościowych, to konta użytkowników, sekcje komentarzy i sieci blogów. Tumblr, Medium, WordPress, i Blogger to tylko kilka przykładów dużych platform blogowych, które mają bardzo aktywne sieci blogów społecznościowych.

Facebook zapewnia zaktualizowany przegląd swoich wytycznych weryfikacji dla Facebook i Instagram

Jest to jeden z najlepszych wpisów na blogu, że natknąłem się w tym miesiącu. Należy pamiętać, że świat jest światem komunikacji, a technologia rozwija się bardzo szybko. Byłem tam przez 10 lat bez problemu, a potem, w listopadzie ubiegłego roku, kiedy usunięto 50.000 kont, moje było jednym z nich. Kiedy zapytałem, dlaczego moje konto zostało usunięte, powiedziano mi, że dla Facebooka, aby powiedzieć mi, dlaczego to narusza ich bezpieczeństwo.

W ciągu roku na Twitterze udostępniono ponad 495 000 opinii związanych z nauką, co stanowi wzrost w porównaniu z poprzednimi latami. Blogi związane z nauką motywują społeczeństwo do nauki, śledzenia i dyskutowania o nauce. Blogi wykorzystują głębię tekstu i graficzne filmy wideo, które zapewniają czytelnikowi dynamiczny sposób interakcji z informacjami naukowymi. Zarówno Twitter, jak i blogi mogą być pisane szybko i pozwalają czytelnikom na interakcję z autorami w czasie rzeczywistym.

Linkedin

Niektóre z nich, jak Twitter, specjalizują się w udostępnianiu linków i krótkich wiadomości pisemnych. Inne, jak Instagram i TikTok, zostały stworzone z myślą o optymalizacji dzielenia się zdjęciami i filmami. Kwestie etyczne dotyczące zakresu, w jakim firma powinna być w stanie wykorzystać informacje o użytkowniku, zostały nazwane „big data”. Użytkownicy, rejestrując się na platformach społecznościowych, zazwyczaj klikają na umowy dotyczące warunków użytkowania i nie wiedzą, w jaki sposób ich informacje będą wykorzystywane przez firmy. Prowadzi to do pytań o prywatność i nadzór, gdy dane użytkownika są rejestrowane. Niektóre media społecznościowe dodały czas przechwytywania i Geotagging, który pomaga dostarczyć informacji na temat kontekstu danych, jak również uczynić ich dane bardziej dokładne.

10 korzyści z marketingu influencerów dla rozwoju Twojej firmy

Influencerzy działają niezależnie, tworząc własne treści i integrując z nimi specyfikację reklamową firmy. Influencer ma kontrolę nad przekazem marki, wybierając sposób, w jaki chciałby ją przedstawić. Promuje to autentyczność i może pomóc w dotarciu do konkretnej grupy docelowej.

Ważne jest dopasowanie influencera do celu i nastroju produktu. To darmowe narzędzie od Facebooka pozwala markom łączyć się ze wstępnie sprawdzonymi twórcami treści na Facebooku i Instagramie. Trufan pomaga markom łączyć się z nano- i mikro-influencerami, a także identyfikować najlepszych fanów na portalach społecznościowych, aby zidentyfikować ich jako potencjalnych ambasadorów marki.

Przed nawiązaniem współpracy, zarówno marki, jak i influencerzy powinni upewnić się, że influencer jest dopasowany do marki i produktu.
To, co sprawia, że influencerzy są wpływowi, to ich duża liczba obserwujących w sieci i mediach społecznościowych.
Gdziekolwiek spojrzeć, influencerzy pokazują swoje najnowsze przekąski, ubrania, marki makijażu lub świece, a to dopiero początek.
Jeśli wybierzesz odpowiedniego influencera dla swojej marki, uzyskasz dostęp do wielu potencjalnych klientów, do których inaczej nie byłbyś w stanie dotrzeć.
Aplikacja stała się nie tylko powszechnym sposobem na odkrywanie influencerów, ale firmy mogą również docierać do potencjalnych partnerów bezpośrednio przez komunikator aplikacji.

Uzyskasz najlepszą wartość z ich pracy, pozwalając im zaprezentować te umiejętności. Powiedz im, co masz nadzieję osiągnąć dzięki swojej kampanii na Instagramie. Wyraźnie zaznacz, jakie korzyści odniesie influencer, poza wynagrodzeniem.

Co roku przeprowadzamy ankietę online, która ma nam pomóc zrozumieć, jak firmy postrzegają stan influencer marketingu. Wyniki są zdecydowanie optymistyczne, wskazując na to, że influencer marketing jest teraz naprawdę mainstreamowy, na trajektorii wzrostowej jako preferowana metoda marketingowa. Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę z tego, że większość influencerów systematycznie buduje zagorzałą i entuzjastyczną publiczność.

Jak rozpoznać fałszywych obserwujących na Instagramie + darmowe narzędzie do sprawdzania wiarygodności odbiorców

Influencer marketing stał się jedną z najbardziej popularnych i skutecznych form marketingu online. Globalna wartość rynku influencer marketingu wzrosła ponad dwukrotnie od 2019 roku, stojąc na poziomie około 13,8 miliarda dolarów amerykańskich na 2021 rok. Ponieważ zatwierdzanie influencerów nadal dojrzewa jako branża, rozmiar i wartość platform influencer marketingu również nadal rozwijają się każdego roku, dzięki czemu współpraca między markami i twórcami jest bardziej opłacalna niż kiedykolwiek. Wybór odpowiedniej platformy może sprawić lub zepsuć Twoją strategię influencer marketingu.

Obecny stan influencer marketingu

Marka zyskuje większą widoczność wśród zwolenników Summer, a ona sama angażuje ich w interesujący produkt. Czy influencer już publikuje posty o rzeczach podobnych do Twoich usług? Na przykład, jeśli jesteś restauracją i chcesz wypromować nowe menu, powinieneś szukać influencerów, którzy regularnie publikują posty o jedzeniu na mieście i jedzeniu, które jedzą. Jeśli masz czas i pieniądze, rozważ utworzenie formalnego programu ambasadorskiego.

W każdej branży są wpływowi ludzie – trzeba ich tylko znaleźć. Jednak będą one miały wypracowaną reputację ekspertów w swojej dziedzinie. Są to osoby, które udzielają odpowiedzi na pytania ludzi. W zależności od ich sfery wiedzy, są to ludzie, którzy sprawiają, że najbardziej angażujące posty społeczne na ich specjalistycznych tematów. Udostępniają najlepsze zdjęcia, nagrywają najbardziej zabawne filmy i prowadzą najbardziej pouczające dyskusje online.

Piękno influencer marketingu polega na tym, że każdy może stać się influencerem, a firmy mają do wyboru wiele osób, co pozwala im dotrzeć do szerokiej grupy docelowej. Creator marketplaces są teraz wspólne dla platform social media z dużych społeczności influencerów, jak to stało się standardowym sposobem reklamowania się do konsumentów online, zwłaszcza młodego pokolenia. Facebook oferuje dziś Brands Collabs Manager, zarówno dla Facebooka, jak i Instagrama; YouTube ma BrandConnect; podczas gdy Snapchat niedawno ogłosił rynek, aby połączyć marki z twórcami Lens. W trakcie trwania kampanii, marketerzy mogą porównać, jak dobrze ich partnerzy są w stanie osiągnąć wyniki, które pomogą im w przyszłej współpracy. Jest prawie niemożliwe, aby przewijać media społecznościowe bez zobaczenia jakiejś formy influencer marketingu.

Uzyskaj wgląd w najnowsze innowacje technologiczne, trendy rynkowe i swoją konkurencję dzięki badaniom opartym na danych. Dzięki nam Twoja marka będzie widoczna na szeroką skalę w mediach cyfrowych, napędzając wzrost i gwarantując sukces. Summer Rayne Oakes jest obecna na wielu kanałach, co jest zaletą dla partnerów jej marki. W tym konkretnym filmie, nawiązała współpracę z Gardener’s Supply Company, aby rozdać produkt.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.