person writing on white paper
Social Media

Jak Marketing Automation może ulepszyć Twoje kampanie w mediach społecznościowych

Treść może być trendy i nie mieć czasu na zaplanowaną trasę treści. Nieplanowane treści są publikowane sporadycznie i nie są ułożone kalendarzowo/datowo/czasowo. Problemy z nieplanowanymi treściami obracają się wokół kwestii prawnych i tego, czy wysyłana wiadomość odpowiednio reprezentuje firmę/markę.

Poniżej znajduje się niewyczerpująca lista zakupów i zmian w zachowaniu oraz ich wpływ na marketing i biznes.
Serwisy społecznościowe i blogi pozwalają zwolennikom „retweet” lub „repost” komentarze wykonane przez innych na temat produktu promowanego, który występuje dość często na niektórych stronach mediów społecznościowych.
A jeśli reklamować na Facebooku, cost-per-click jest wspólny metryki sukcesu.
To tak jak byś udostępniał na swoim prywatnym profilu na Facebooku.

Usługi subskrypcji, takie jak Netflix w połączeniu z pre-recorded TV opcji, gdzie można pominąć reklamy sprawiają, że reklamy telewizyjne jeszcze trudniejsze. Jeśli zostały skoncentrowane na reklamach telewizyjnych w przeszłości, nadszedł czas, aby rozpocząć przeniesienie wysiłków promocyjnych do mediów społecznościowych. 91% wszystkich użytkowników mediów społecznościowych korzystać z urządzeń mobilnych, aby uzyskać dostęp do platform mediów społecznościowych.

Krok 4: Określenie, na których platformach mediów społecznościowych będziesz się reklamować

Wszystkie umiejętności społeczne, których nauczyłeś się do tej pory, zostaną wprowadzone w życie z filtrem multimedialnym i blogiem fokusowym, który stworzysz, aby zademonstrować, jak media społecznościowe mogą umożliwić wyniki marketingowe w czasie rzeczywistym. Po tym MOOC, będziesz miał opracowany plan dotarcia do docelowych rynków konsumenckich i będziesz wiedział, kiedy najlepiej jest używać lub unikać konkretnych strategii marketingu społecznościowego. Tak więc, zacznij pracować nad strategią marketingową mediów społecznościowych swojej firmy już dziś, aby zwiększyć liczbę zwolenników, poprawić zaangażowanie i zwiększyć konwersje. Tworzenie strategii marketingowej w mediach społecznościowych nie musi być bolesne. Oto ośmiostopniowy przewodnik, jak stworzyć skuteczny plan dla Twojej firmy.

Tiktok Marketing

Social networking to wykorzystanie internetowych programów społecznościowych do nawiązywania kontaktów z przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami lub klientami. Investopedia wymaga, aby autorzy tekstów korzystali z podstawowych źródeł w celu poparcia swojej pracy. Obejmują one białe księgi, dane rządowe, oryginalne raporty i wywiady z ekspertami z branży. W stosownych przypadkach odwołujemy się również do oryginalnych badań z innych renomowanych wydawnictw. Więcej informacji na temat standardów, jakimi kierujemy się przy tworzeniu dokładnych, bezstronnych treści, można znaleźć w naszej polityce redakcyjnej.

Nie chcą, aby im przerywać, chyba że masz ku temu dobre powody lub… silne relacje. Wyzwaniem jest przykucie ich uwagi podczas tych działań i włączenie ich w dialog poprzez procesy generowania i zarządzania leadami. Poniżej znajduje się niewyczerpująca lista zmian w zakupach i zachowaniach oraz ich wpływ na marketing i biznes.

9 rodzajów mediów społecznościowych i jak każdy z nich może przynieść korzyści Twojej firmie

Zamiast tego, skup się na tych serwisach społecznościowych, które pozwalają na udostępnianie treści odpowiednim odbiorcom. Tworzenie strategii marketingowej w mediach społecznościowych nie musi być bolesne. Oto ośmiostopniowy przewodnik, jak stworzyć skuteczny plan dla Twojej firmy. Jedną z rzeczy, która zmieniła się od wczesnych dni mediów społecznościowych jest to, że wiele platform koncentrowało się na jednej funkcji, takiej jak tworzenie sieci społecznościowych lub udostępnianie zdjęć.

Zawartość tych zagranicznych influencerów jest kontrolowana, aby upewnić się, że nic nie przedstawia Dubaju w negatywnym świetle. Według Statista, szacuje się, że w 2020 roku na całym świecie jest około 3,6 miliarda ludzi korzystających z mediów społecznościowych; wzrost z 3,4 miliarda w 2019 roku. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do 4,41 miliarda w 2025 roku.

Na przykład, muzyk amator może opublikować piosenkę na Facebooku, uzyskać natychmiastową widoczność wśród swojej sieci przyjaciół, którzy z kolei udostępniają ją w swoich sieciach.
Ograniczanie ryzyka jest strategią mającą na celu przygotowanie się i zmniejszenie skutków zagrożeń, na które narażona jest firma.
Kiedy Pew Research Center rozpoczął śledzenie adopcji mediów społecznościowych w 2005 roku, zaledwie 5% dorosłych Amerykanów korzystało z co najmniej jednej z tych platform.

Każdy webmaster wie, że SEO jest procesem ciągłym, dlatego też oferujemy miesięczne pakiety seo. Zapewnimy ci backlinki, które pochodzą z wysokiej jakości stron internetowych, a także ocenione jako wysoki autorytet domeny. Dzięki linkom o wysokiej jakości zbudujemy renomowany profil linków, a to zwiększy twoje rankingi. Jest to jeden ze sposobów, w jaki możemy zapewnić Państwu udane kampanie SEO, jak również niesamowitą obecność w Internecie. Media społecznościowe są bardzo ważne w regularnym życiu ludzi. Wielu z nas nie może znaleźć różnych witryn społecznych, aby być podłączony do ludzi i ten wpis na blogu może być pomocne dla tych, którzy chcą połączyć się z ludźmi na świecie.

Prawie 90 procent ludzi w wieku od 18 do 29 lat korzystało z co najmniej jednej formy mediów społecznościowych. Ponadto, użytkownicy ci mają tendencję do być lepiej wykształceni i stosunkowo bogaty, lub zarabiających ponad 75.000 dolarów rocznie. To drastycznie zwiększy szanse, że któryś z Twoich zwolenników podzieli się postem ze swoją siecią. Podczas gdy budowanie dużej sieci zwolenników jest świetne, lepszą miarą sukcesu w mediach społecznościowych jest to, jak często Twoi zwolennicy dzielą się Twoimi treściami – bez względu na to, ilu masz zwolenników.

Rodzaje platform i formatów mediów społecznościowych, które powinieneś poznać w 2021 roku

Jednak nie wszystkie portale społecznościowe będą sprzyjać marce lub celom marketingowym Twojego działu. Inspirujące platformy mediów społecznościowych, takie jak Pinterest i YouTube, są dobrze zoptymalizowane pod kątem wyszukiwania, co oznacza, że Twoje posty powinny zawierać słowa kluczowe, hashtagi i obrazy, które są zgodne z tym, czego zazwyczaj szukają Twoi odbiorcy. Nawet jeśli Twoi zwolennicy nie lubią dokonywać zakupów na platformach społecznościowych lub mają dłuższą ścieżkę zakupową, funkcje zakupowe mogą pozwolić Ci na oznaczanie produktów, dodawanie dodatkowych informacji o produkcie i kierowanie ruchu na Twoją stronę internetową.

Musisz być aktywny w mediach społecznościowych

Ponieważ różne platformy i trendy przyciągają różne grupy odbiorców, firmy muszą być strategiczne w korzystaniu z mediów społecznościowych, aby przyciągnąć właściwą publiczność. Ponadto, ton treści może wpłynąć na skuteczność marketingu w mediach społecznościowych. Firmy takie jak fast food franczyza Wendy’s wykorzystały humor do reklamowania swoich produktów poprzez wyśmiewanie się z konkurentów takich jak McDonald’s i Burger King. Inne firmy, takie jak Juul, używają hashtagów do promowania siebie i swoich produktów. Użytkownicy zazwyczaj uzyskują dostęp do serwisów społecznościowych za pośrednictwem aplikacji internetowych na komputerach stacjonarnych i laptopach lub pobierają usługi, które oferują funkcjonalność mediów społecznościowych na swoje urządzenia mobilne (np. smartfony i tablety). Ponadto, media społecznościowe są wykorzystywane do dokumentowania wspomnień, poznawania i odkrywania rzeczy, reklamowania się i nawiązywania przyjaźni, a także rozwijania pomysłów poprzez tworzenie blogów, podcastów, filmów i stron z grami.

Wysiłki mające na celu zwalczanie selektywnej ekspozycji w mediach społecznościowych mogą również spowodować wzrost polaryzacji politycznej. W badaniu dotyczącym aktywności na Twitterze przeprowadzonym przez Baila i in. zapłacono uczestnikom z Partii Demokratycznej i Republikańskiej za śledzenie przez okres sześciu tygodni wpisów na Twitterze, których treść różniła się od ich przekonań politycznych. Pod koniec badania, zarówno Demokratów i Republikanów uczestników stwierdzono zwiększenie polaryzacji politycznej na rzecz ich własnych partii, choć tylko republikańskich uczestników miał wzrost, który był statystycznie istotne.

Zrozumienie marketingu influencerów i dlaczego jest on tak skuteczny

Przyjrzyjmy się kilku studiom przypadków pokazującym, które marki i sektory wygrywają w grze influencer marketingu. Według ostatniego raportu, aż 93% marketerów korzysta z influencerów w swoich firmach. Kiedy średnia wartość zarobionych mediów na każdego wydanego dolara wynosi 5,78 dolarów, łatwo zrozumieć, dlaczego influencer marketing jest tak popularny.

Chociaż wpływ jest często utożsamiany z poparciem, może być również negatywny. Jeśli do swoich kampanii influencerskich wykorzystasz narzędzia branded content na Facebooku i Instagramie, otrzymasz dostęp do insightów zarówno dla postów feed, jak i Stories. Ton musi być również odpowiedni do sposobu, w jaki chcesz zaprezentować swoją markę potencjalnym klientom. To sprawi, że w postach obu stron w mediach społecznościowych nie będzie czuć się chaotycznie. Podczas gdy tylko 16% amerykańskich marketerów planowało wykorzystać TikTok do kampanii influencer w 2019 roku, 68% zrobi to w tym roku. To stawia TikTok na równi z Facebookiem jako platformę influencer marketingu w 2021 roku.

Posłuchaj The Fast Traack, aby przyspieszyć swoją wiedzę na temat influencer marketingu. Najważniejsze kluczowe liczby zapewnią Ci kompaktowe podsumowanie tematu „Influencer marketing na świecie” i zabiorą Cię prosto do odpowiednich statystyk. Nie trać czasu na współpracę z influencerami, którzy nie pasują do Twojej marki lub których odbiorcy nie są zgodni z Twoją. Nie przyniesie to długoterminowych korzyści Twojej marce, nawet jeśli influencer ma dużą popularność. Prawo to umożliwia „zablokowanie” lub „powstrzymanie” dalszego wykorzystywania danych osobowych. Gdy przetwarzanie jest ograniczone, możemy nadal przechowywać dane osobowe, ale nie będziemy ich dalej wykorzystywać.

90% respondentów badania uważa, że influencer marketing jest skuteczną formą marketingu.
Influencerzy w mediach społecznościowych stają się liderami opinii wśród swoich zwolenników i mogą posiadać atuty perswazyjne, takie jak atrakcyjność, sympatia, wiedza na temat niszy i postrzegany dobry gust.
1.5 Użytkownicy będą uważani za całkowicie i wyłącznie odpowiedzialnych za wszelkie potencjalne szkody wyrządzone Buzzoole lub innym osobom trzecim z powodu niewłaściwego użycia danych logowania.
Według badania GlobalWebIndex z maja 2020 roku, 96% amerykańskich i brytyjskich konsumentów, którzy śledzili influencerów, angażowało się z nimi bardziej lub w takim samym stopniu jak przed epidemią koronawirusa.
Parametry UTM są jednym ze sposobów na śledzenie odwiedzających, których influencer wysyła na Twoją stronę.

Chodzi o to, że Twoi odbiorcy ufają influencerowi i jego sugestiom. Influencer będzie podróżować do miejsca docelowego lub zatrzymać się w hotelu, promować go na swoich kanałach mediów społecznościowych wyboru i tym samym przekonać swoich zwolenników do podjęcia pożądanych działań. Influencer marketing jest niezbędnym elementem każdej strategii marketingowej i sprzedażowej w 2021 roku. Ogólnie rzecz biorąc, uważna selekcja influencerów, a także czas kampanii i jej realizacja, pozwolą markom uniknąć ryzyka backlashu ze strony ich docelowych odbiorców i zwiększyć wpływ ich kampanii. Wiele osób stwierdziło, że będzie unikać zakupów od marek, które popełniły ten błąd.

Jak możesz zbudować potężną strategię marketingu influencerów w 2021 roku?

NeoReach jest liderem w dziedzinie tworzenia wieloplatformowych treści i strategii, umożliwiając markom prowadzenie najsilniejszych kampanii opartych na danych i zarządzanych przez zespół ekspertów. Pomagamy markom angażować i aktywować ich docelowych odbiorców na całym świecie poprzez strategiczne i kreatywne kampanie influencer marketingu. Im bardziej płynne przejście między treściami influencera w mediach społecznościowych a promowaną marką i jej produktem, tym lepiej. Każda marka musi znaleźć odpowiedniego influencera w oparciu o treści, które publikuje, tematy, które porusza i demografię jego zwolenników.

Narzędzia influencer marketingu

Firma stworzyła dwa fikcyjne konta, zbudowała ich obecność w sieci poprzez płatnych followersów i zaangażowanie, a następnie zgłosiła się do pracy w kampaniach marketingowych na popularnych platformach influencer-marketingowych. Opublikowali swoje wyniki, wyjaśnienie, w jaki sposób fałszywe konta zostały stworzone i jakie marki je sponsorowały. Aktywność online może odgrywać kluczową rolę w podejmowaniu decyzji offline, pozwalając konsumentom na badanie produktów. Media społecznościowe stworzyły nowe możliwości dla marketerów, aby rozszerzyć swoją strategię poza tradycyjne kanały mass-mediów. Wielu z nich korzysta z usług influencerów, aby zwiększyć zasięg swoich przekazów marketingowych. Internetowi influencerzy, którzy tworzą marki osobiste, stali się atutami marketingowymi ze względu na relacje z ich zwolennikami.

Jak metaverse ukształtuje przyszłość biznesu i marketingu

W 2021 roku Charli D’Amelio była najczęściej śledzonym twórcą na TikTok, z blisko 120 milionami fanów. Instagram jest znany jako wiodąca platforma dla influencer marketingu na całym świecie. Aplikacja stała się nie tylko powszechnym sposobem odkrywania influencerów, ale firmy mogą również docierać do potencjalnych partnerów bezpośrednio za pośrednictwem komunikatora aplikacji. Instagram oferuje również różne formaty, które twórcy mogą wykorzystać do promocji produktu lub usługi marki, od zdjęć i tagów po Stories i Reels.

Wraz z rozwojem platform mediów społecznościowych pojawia się coraz więcej możliwości, aby nowe osoby mogły zostać influencerami. Dla marek, które potrzebują szerszej puli influencerów, wynajęcie agencji influencer marketingu, która wykona dla Ciebie badania i koordynację, jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli zacząłeś wcześniej badać influencer marketing, mogłeś znaleźć sprzeczne informacje, z zaleceniami, które wahają się od tego, że powinieneś absolutnie korzystać z influencerów społecznych lub że nie są one konieczne do rozwoju. Insense łączy marki z siecią 35,000 twórców treści, aby produkować niestandardowe treści marki.

Nie tylko odkryjesz, z kim współpracują Twoi konkurenci, ale także zobaczysz, do jakiej wielkości influencerów są kierowani. Wtedy będziesz mógł podjąć decyzję, czy chcesz szukać osób o podobnej wielkości, czy też czegoś innego. Niektórzy z nich z pewnością robią to celowo, podczas gdy inni będą po prostu dzielić się swoim życiem i przypadkiem trafią na umowę z firmą, którą kochają. Tak czy inaczej, będzie więcej ludzi rosnących publiczności w określonych niszach. Oznacza to, że masz większe szanse na znalezienie kogoś, kto będzie mówił do Twojej konkretnej, idealnej publiczności, która jest idealna dla Twojego sklepu ecommerce.

Kiedy influencerzy zaczynali, byli przede wszystkim blogerami, którzy dzielili się historiami o swoim życiu i promowali produkty, których używali każdego dnia. Jeśli chodzi o definiowanie influencerów, ważne jest, aby pamiętać, że każdy może być influencerem. Jak mówi John Maxwell: „Aby być influencerem, musisz kochać ludzi, zanim spróbujesz ich poprowadzić.” Jeśli masz jednego naśladowcę, masz wpływ. Poświęćmy więc chwilę, aby docenić aspirujących influencerów, którzy zwiększają liczbę swoich zwolenników.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.