black smartphone near person
Social Media

Certyfikacja marketingu w mediach społecznościowych

Tak długo jak masz dobry ROI, nie masz nic do stracenia, a budżety Twoich rywali prawdopodobnie będą rosły. Obecnie ponad 50 milionów małych firm korzysta z Facebook Pages do komunikowania się ze swoimi klientami. Plus, szanse na znalezienie odpowiedniej publiczności są niesamowite, z dwóch miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Jeśli jak niektóre z marek omawianych w tym kawałku, zostały podejmowania tych mediów społecznych błędów marketingowych, nie ma lekarstwa. Rozważ rozpoczęcie od spisania swoich celów marketingowych mediów społecznościowych, planów i docelowej grupy odbiorców. Musisz nauczyć się języka każdej platformy, tak aby można było mówić do użytkowników w języku, który będzie dla nich zrozumiały.

Obejmuje on zarówno codzienne posty, jak i treści do kampanii w mediach społecznościowych. Wiąże się to ze śledzeniem ilości odwiedzin, leadów i klientów na stronie internetowej z poszczególnych kanałów społecznościowych. Google Analytics jest darmowym narzędziem, które pokazuje zachowanie i inne informacje, takie jak dane demograficzne i typ używanego urządzenia, odwiedzających stronę internetową z sieci społecznościowych. Ta i inne komercyjne oferty mogą pomóc marketerom w wyborze najbardziej efektywnych sieci społecznościowych i działań marketingowych w mediach społecznościowych. Nieplanowana treść to pomysł „w chwili”, „spontaniczna, taktyczna reakcja.” (Cramer, 2014, s. 6).

Firma

Zawsze lepiej jest kopać głębiej i dowiedzieć się, jak ludzie mówią o Twojej marce. Wszystkie powyższe informacje będą ostatecznie wpływać na wszystko, od komunikatów marketingowych po sposób, w jaki podejdziesz do obsługi klienta lub sprzedaży społecznościowej. Na przykład, deska rozdzielcza Sprout’s sanalytics stawia demografię Twoich odbiorców w centrum uwagi.

Strategie marketingowe zaangażowania i pielęgnowania

Zrozumienie w czasie rzeczywistym, co napędza zaangażowanie społecznościowe i jak angażują się klienci w najszerszym znaczeniu oraz co sprawia, że oni i ich znajomi są zajęci, w odniesieniu do i poza Twoją marką, branżą lub kategorią. A to można osiągnąć jedynie poprzez tworzenie niezwykle kreatywnych i atrakcyjnych wizualnie treści, które przyciągną uwagę wszystkich potencjalnych klientów, uświadamiając im istnienie Twojej marki. Ponieważ używasz marketingu cyfrowego, możesz dotrzeć do setek i tysięcy ludzi poprzez proste kierowanie reklam, zmniejszając tym samym koszty reklamy. Budowanie niestandardowej publiczności daje Ci możliwość stworzenia satysfakcji klienta dla tych konkretnych osób, które początkowo nie czuły się usatysfakcjonowane z Twoich usług i dlatego porzuciły swój koszyk. Firmy mogą korzystać z różnych narzędzi obecnych na forach mediów społecznościowych, aby zobaczyć, ilu odwiedzających było zainteresowanych treścią, którą się podzieliłeś, ilu kliknęło wezwanie do działania i ilu dokonało zakupu, jeśli w ogóle. Zasadą jest, że powinieneś publikować na portalach społecznościowych tylko wtedy, gdy masz wysokiej jakości treści do udostępnienia.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest stworzenie persony marketingowej, która pomoże Ci odpowiedzieć na te pytania. I nie musi to być ustalone na zawsze; zawsze możesz zmienić swoją strategię w zależności od tego, jak działają Twoje posty w mediach społecznościowych. Mierzenie sukcesu za pomocą analiz – Nie można określić sukcesu strategii marketingowych w mediach społecznościowych bez śledzenia danych.

Po przeprowadzeniu analizy profilu konkurenta i przyjrzeniu się wszystkim zapytaniom zadawanym przez jego odbiorców, będziesz mógł włączyć te pytania do swojej cyfrowej strategii marketingowej. Najlepszą rzeczą w marketingu mediów społecznościowych jest to, że tak naprawdę nie musisz używać reklam lub narzędzi reklamowych do marketingu swojej marki. Posiadanie obecności online jako firma na każdym z forów mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, to świetny sposób na interakcję z publicznością i naprawdę połączyć się z nimi na poziomie osobistym. Istnieje wiele zasobów marketingu mediów społecznościowych, które można wykorzystać do budowania strategii społecznej dla swojej firmy.

Załóżmy, że Twoim celem jest zwiększenie konwersji z social o 25% w ciągu 2 miesięcy. Jak zaczniesz wdrażać swoją strategię i mierzyć wydajność, może się okazać, że niektóre z taktyk nie działają tak dobrze, jak przewidywano. To pomoże Ci śledzić konwersje z Facebook Ads, optymalizacji reklam, remarketingu do odwiedzających stronę, wiedzieć, które strony odwiedzili, i aby zobaczyć, czy ktoś zakończył swoje pożądane działanie. Kiedy studiujesz demografii, będziesz w stanie zidentyfikować platformy, które pasują do Twojej strategii.

Uzyskanie konsumentów, potencjalnych konsumentów lub obywateli do zaangażowania online jest podstawą udanego marketingu w mediach społecznościowych. Wraz z nadejściem marketingu w mediach społecznościowych, coraz ważniejsze staje się zdobycie zainteresowania klientów produktami i usługami. Może to ostatecznie przełożyć się na zachowania zakupowe lub zachowania związane z głosowaniem i darowiznami w kontekście politycznym. W marketingu online pojawiły się nowe koncepcje zaangażowania i lojalności, które mają na celu budowanie zaangażowania klientów i reputacji marki.

Przewodniki po mediach społecznościowych

Copyblogger opublikował ciekawy artykuł kilka lat temu, co argument, że blogi są rzeczywiście mediów społecznych, pomimo faktu, że ludzie mają tendencję do umieszczenia ich w kategorii wszystko na własną rękę te dni. W rzeczywistości blogi są jedną z najstarszych form mediów społecznościowych, które zdominowały sieć na długo przed tym, jak zaprzyjaźniliśmy się i śledziliśmy wszystkich w sieciach społecznościowych. Najprostszym sposobem na zrozumienie różnicy między mediami społecznościowymi a sieciami społecznościowymi jest myślenie o terminach media i sieci oddzielnie.

Wraz z pojawieniem się aplikacji mediów społecznościowych, które mogły działać na smartfonach, użytkownicy końcowi mogli zabrać swoje społeczności ze sobą, gdziekolwiek się udali.
Termin social media „stalking” lub „pełzanie” zostały spopularyzowane przez lata, a to odnosi się do patrząc na osoby „osi czasu, aktualizacje statusu, tweety, i bios online”, aby znaleźć informacje o nich i ich działalności.
Firmy mogą wykorzystywać stronę do dzielenia się złożonymi pomysłami lub dyskusjami z szeroką publicznością.
Badanie przeprowadzone w 2013 r. wśród 17 000 młodych ludzi w sześciu krajach wykazało, że 1 na 10 osób w wieku od 16 do 34 lat została odrzucona z powodu komentarzy online, które zamieściła na stronach mediów społecznościowych.

Na przykład firma, która monitoruje swój kanał na Twitterze w czasie rzeczywistym – za pomocą zautomatyzowanej usługi lub osobiście – jest w stanie szybko zareagować na prośbę lub komentarz klienta. Ci influencerzy z mediów społecznościowych spędzają czas na budowaniu zaufania swoich odbiorców. Przy ponad 3,2 miliarda użytkowników mediów społecznościowych na całym świecie, znalezienie influencerów, których odbiorcy należą do niszy konsumentów firmy, pomaga przeciąć szum, kierując się do konkretnych potencjalnych nabywców. Wraz z rozszerzeniem możliwości dotarcia do konsumentów dzięki mediom społecznościowym, specjaliści od marketingu szybko się do nich dostosowali. Ewolucja mediów społecznościowych dostarczyła narzędzi pomiarowych, które dały marketingowcom bezprecedensowy dostęp do cennych, możliwych do wykorzystania danych o demografii konsumentów, ich zwyczajach zakupowych i nie tylko.

Mimo to, ten kanał mediów społecznościowych może być przydatny dla małych firm, które chcą dzielić się użytecznymi lub wirusowych treści. Twitter zyskał rozgłos jako witryna mikroblogowa, która zawierała tylko posty tekstowe do 140 znaków. Od czasu swojej premiery w 2006 roku, podniósł ten limit znaków i teraz pozwala użytkownikowi dzielić się innymi mediami, takimi jak zdjęcia i filmy. Z około 330 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników, to nie jest tak wszechobecny jak Facebook.

Dane demograficzne Twittera:

Dodatkowo, niektóre zachowania online mogą powodować stres i niepokój, ze względu na trwałość postów online, strach przed zhakowaniem, lub uczelni i pracodawców badających strony mediów społecznościowych. Turkle spekuluje również, że ludzie zaczynają preferować wysyłanie SMS-ów do komunikacji twarzą w twarz, co może przyczynić się do poczucia samotności. Reprezentatywne dla całego kraju badania z 2019 roku wykazały, że tak właśnie jest w przypadku nastolatków w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Niektórzy badacze stwierdzili również, że wymiany, które obejmowały bezpośrednią komunikację i odwzajemnianie wiadomości, korelowały z mniejszym poczuciem samotności. Jednak to samo badanie wykazało, że bierne korzystanie z mediów społecznościowych bez wysyłania lub odbierania wiadomości nie sprawia, że ludzie czują się mniej samotni, chyba że byli samotni na początku.

Podczas gdy każda osoba może zapisać się do mediów społecznościowych, platformy mediów społecznościowych stały się ważną częścią marketingu dla firm każdej wielkości. Kluczem do udanych mediów społecznościowych jest nie traktować go jak dodatkowy dodatek, ale traktować go z taką samą troską, szacunkiem i uwagą robisz wszystkie swoje wysiłki marketingowe. Oto kilka rzeczy, o których firmy powinny pamiętać podczas korzystania z mediów społecznościowych. Większość ludzi postrzega platformy mediów społecznościowych jako cenzurujące niewłaściwe poglądy polityczne. Profesor prawa Glenn Reynolds dubbingował rok 2018 jako „Rok Deplatformingu”, w artykule z sierpnia 2018 roku w The Wall Street Journal.

Dane demograficzne Pinterest:

Chociaż nie jest tak popularny jak kiedyś, jest 8 milionów użytkowników miesięcznie. Firmy mogą go używać do kuratorowania własnych kanałów online lub udostępniania istotnych treści. Uruchomiona w 2004 roku, strona została zakupiona przez Yahoo w 2005 roku i jest obecnie własnością SmugMug.

Arkusz informacyjny na temat mediów społecznościowych

Wzrost liczby opublikowanych wniosków patentowych dotyczących sieci społecznościowych w Stanach Zjednoczonych oraz wydanych patentów w latach 2003-2010. Wykres pokazuje, że liczba opublikowanych wniosków systematycznie rosła od 2003 do 2007 roku, a następnie gwałtownie wzrosła od 2008 do 2010 roku. Treść generowana przez użytkowników jest siłą napędową organizmu mediów społecznościowych.

Czym jest Influencer Marketing? Dogłębne spojrzenie na kolejną wielką rzecz w marketingu

Współpracowaliśmy z dwoma twórcami, którzy przyjęli koncepcję kampanii i zjednoczyli swoich zwolenników, aby rozprzestrzenić rozmowę na temat Schronienia i przekazać darowizny za pośrednictwem swoich kont na Instagramie, Twitterze i Twitchu. Możesz utworzyć specjalny hashtag, taki jak #SproutPartner, aby śledzić, co robią Twoi influencerzy. Sprout Smart Inbox ułatwia sprawdzanie, o czym mówi się przy użyciu konkretnych hashtagów, lub obserwowanie wzmianek o konkretnych słowach kluczowych na Twitterze. W przeciwieństwie do bardziej zautomatyzowanej strategii reklamowej, influencerzy są ludźmi i często balansują między wieloma partnerstwami, więc niektórzy mogą zalegać ze swoimi zobowiązaniami do publikowania na czas lub popełniać błędy w wymaganych tagach lub wezwaniach do działania. Musisz mieć czas, aby być bardziej zaangażowanym w te relacje i kultywować je, a także udoskonalać swoje podejście dzięki doświadczeniu w zakresie tego, co działa, a co nie w Twojej niszy.

Doświadczenie Irwin Mitchell oznacza, że są oni doskonale przygotowani do zmniejszania ryzyka i usprawniania transakcji handlowych, które napędzają firmy działające w tej przestrzeni. W ciągu ostatnich 10 lat opracowaliśmy niezliczoną liczbę wiodących kampanii influencer marketingowych, specjalizując się w kampaniach globalnych, obejmujących niezliczone branże. Ponad dwudziestu czołowych globalnych reklamodawców oraz setki wschodzących marek i agencji polega na Traackr codziennie, aby podejmować mądrzejsze decyzje w zakresie influencer marketingu. Arora, Anuja Bansal, Shivam Kandpal, Chandrashekhar Aswani, Reema i Dwivedi, Yogesh 2019.Measuring social media influencer index- insights from facebook, Twitter and Instagram. Jeśli przeczytałeś to daleko, to jesteś wyraźnie poświęcony podnoszeniu swojej gry influencer marketingowej. Więc oto kilka ostatecznych sekretów sukcesu od nas w Storyclash, po obejrzeniu tysięcy kampanii influencer.

Aby wysłać ten artykuł na Kindle, najpierw upewnij się, że no- jest dodany do zatwierdzonej listy e-mailowej dokumentów osobistych w ustawieniach dokumentów osobistych na stronie Manage Your Content and Devices na koncie Amazon.
W 2008 r. EASA opracowała zalecenie dotyczące najlepszych praktyk w zakresie cyfrowej komunikacji marketingowej, w którym m.in. potwierdzono kompetencje SRO oraz zakres odpowiedzialności zainteresowanych stron.
Szczegółowe zasady różnią się nieznacznie w zależności od kraju, więc upewnij się, że sprawdzasz najbardziej aktualne wymagania w swojej jurysdykcji.
Niektórzy mikroinfluencerzy pracują niezależnie, podczas gdy inni mogą być reprezentowani przez agencję lub sieć.

Zaktualizowaliśmy więc ten artykuł, aby skupić się na podstawach influencer marketingu w 2021 roku, zmierzając w kierunku 2022 roku. W 2008 roku EASA ustanowiła zalecenie dotyczące najlepszych praktyk w zakresie cyfrowej komunikacji marketingowej, które między innymi potwierdziło kompetencje SRO i odpowiednie obowiązki interesariuszy. Jednoznacznie rozszerzyła zakres samoregulacji reklamy na wszystkie formy komunikacji marketingowej, w tym media cyfrowe, a także wszelkie przyszłe formy cyfrowej komunikacji marketingowej, które dopiero powstaną. Od tego momentu influencer marketing stał się już przedmiotem kodeksów i zasad SR.

Instagram For Brands: Jak zbudować kreatywną, angażującą, wysoką

Aplikacja Buzzoole, po wyrażeniu przez Ciebie zgody, może również zbierać niektóre dane osobowe z usług Google, z których korzystasz. Poniżej znajduje się lista wymaganych przez nas upoważnień oraz ich cel. Jeśli wyraziłeś zgodę na jakiekolwiek nasze działania związane z Twoimi danymi osobowymi, masz prawo do wycofania tej zgody w dowolnym momencie.

Promowanie sklepu internetowego jest prawdopodobnie najbardziej powszechnym i najbardziej oczywistym sposobem, w jaki marki ecommerce mogą korzystać z influencer marketingu. Kiedy influencerzy mówią lub promują Twoją markę i produkty, łatwo jest im podać link do Twojego sklepu ecommerce. W rzeczywistości, jest to łatwiejsze niż mówienie komuś, że musi iść do Target lub iść do „gdziekolwiek książki są sprzedawane”. Zamiast tego, mogą dodać link bezpośrednio do Twojej strony, co oznacza, że potencjalni klienci są mniej prawdopodobne, że zgubią się po drodze. Dwa najczęstsze powody korzystania z influencer marketingu to podniesienie świadomości marki i zwiększenie sprzedaży. Jednak zamiast wyznaczać te szerokie cele jako swoje dwa zadania, bardziej efektywne będzie rozpoczęcie strategii od określenia potrzeb Twojej marki. Być może chcesz zwiększyć bazę klientów w młodszej grupie demograficznej.

Potężne dane i analizy na niemal każdy temat cyfrowy

Naszym celem jest poszanowanie i ochrona wszystkich Twoich danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych. 1.3 Użytkownik musi mieć ukończone 14 lat w momencie rejestracji na Platformie. W tym zakresie każdy nowy Użytkownik potwierdza na własną odpowiedzialność, że ma ukończone 14 lat i że świadomie wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a więc zgodnie z wymogami D.L. N.101 August 10, 2018, który ustala ww. wiek na 14 lat oraz z obowiązującym Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych, które ustalając ww. wiek na 16 lat, odsyła do przepisów poszczególnych krajów UE. Influencerzy są postrzegani jako osoby odpowiedzialne za dostarczanie wartościowych treści.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.